نکات ضروری درباره اخذ و تسویه حساب درس پروژه کارشناسی مهندسی برق

۱۶ آذر ۱۴۰۲ | ۱۴:۵۵ کد : ۸۴ آموزشی اطلاعیه مهم
تعداد بازدید:۱۱۰

بسمه‌تعالی

از دانشجویان محترمی که قصد اخذ درس پروژه کارشناسی مهندسی برق را دارند، تقاضا می‌شود تا به موارد زیر توجه نمایند.

الف: اخذ واحد پروژه کارشناسی

1- بعد از گذراندن 100 واحد دانشجویان می‌توانند واحد پروژه را انتخاب کنند که یک ترم نیز قابل تمدید است. اگر دانشجو در نیمسال اول واحد پروژه را اخذ نماید و تا انتهای ترم موفق به اتمام آن نشود باید فرم تمدید پروژه را تکمیل کرده و تحویل آموزش دانشکده دهد که در این صورت تا آخر نیسمال دوم باید پروژه را به اتمام برساند و در غیر این صورت نمره صفر ثبت خواهد شد و دوباره در ترمهای بعدی باید واحد پروژه را اخذ نماید. در صورتی که واحد پروژه را در نیسمال دوم اخذ نموده باشد و در انتهای ترم موفق به اتمام نشود به صورت اتوماتیک تا انتهای تابستان پروژه تمدید خواهد شد. همچنین اگر در نیمسال تابستان واحد پروژه اخذ شده باشد می‌تواند به صورت اتوماتیک تا انتهای نیمسال اول تمدید شود.فرم های تعریف و تمدید پروژه نیز ازبخش فرم ها قابل دانلود است.

2- کسب رضایت و موافقت یکی از اساتید گروه، شرط لازم و اکید برای اخذ درس پروژه کارشناسی مهندسی برق می‌باشد. بنابراین، قبل از اخذ این درس، لازم است تا دانشجو به یکی از اساتید گرایش خود مراجعه نموده و ضمن مشورت، رضایت وی را کسب نماید. لازم به ذکر است که اگر قبل از اخذ پروژه، استاد پروژه خود را انتخاب نکرده باشند گروه نسبت به اختصاص استاد پروژه اقدام خواهد کرد.

3- دانشجویان هر گرایش مجاز به انتخاب درس پروژه کارشناسی مهندسی برق با اساتید همان گرایش هستند.

4- با توجه به محدودیت ظرفیت اساتید در جذب دانشجو برای درس پروژه کارشناسی مهندسی برق، دانشجو تنها با اساتیدی که دارای ظرفیت خالی هستند، می‌تواند این درس را اخذ نماید.

5- بعد از کسب رضایت استاد پروژه و اخذ درس، دانشجو باید فرم تعریف پروژه کارشناسی مهندسی برق را از طریق بخش فرم ها دریافت نموده و آن را به همراه استاد پروژه محترم خود، تکمیل و امضاء کرده و فرم تکمیل‌شده را حداکثر تا 3 هفته بعد از حذف و اضافه به مسئول کمیته پروژه دانشکده (جناب آقای دکتر زینالی) یا به آموزش دانشکده (جناب آقای علمی) ارسال نماید. بعد از تشکیل جلسه کمیته پروژه و بررسی فرمهای ثبت نام پروژه دانشجویان، تایید یا عدم تایید موضوع از طریق همین سایت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

6- براساس آئین‌نامه‌های موجود، تعریف پروژه کارشناسی مشترک برای دانشجویان در صورتی مجاز است که اولا سطح پروژه بالاتر از پروژه یک نفره باشد و ثانیا شرح وظایف هر کدام از دانشجویان به طور شفاف در فرم ثبت نام پروژه مشخص شده باشد؛ در غیر این‌صورت، کمیته پروژه دانشکده، معذور از تصویب پروژه‌های مشترک خواهد بود.

8- جهت‌گیری پروژه های کارشناسی باید به سمت انجام کارهای علمی و یا حداقل انجام شبیه سازی و یا کدنویسی با نرم افزارهای مهندسی نظیر MATLAB باشد. طبیعتاً، پروژه هایی که صرفاً جمع‌آوری اطلاعات یا صرفاً ترجمه مطالب کتابها می باشند، به تصویب کمیته پروژه نخواهد رسید.

ب: تهیه گزارش پروژه کارشناسی

دانشجویان بعد از اتمام پروژه کارشناسی باید یک گزارش حداقل 30 صفحه‌ای و به فرمت پایان‌نامه تهیه نمایند و تحویل استاد محترم راهنما نمایند. برای دریافت الگوی نگارش پایان‌نامه، از طریق فرم ها اقدام نمایید. گزارش تهیه شده حتما باید دارای بخشهای 1- مقدمه (انگیزه و هدف از این تحقیق)، 2- مرور کارهای پیشین، 3- کار انجام گرفته، نتایج شبیهسازی یا عملی، 4- نتیجه گیری، 5- پیشنهادات برای کارهای آتی، باشد.

ج: تسویه حساب

1-  امضاء برگه فارغ‌التحصیلی و تسویه حساب دانشجو، منوط به تصویب به موقع موضوع پروژه در اولین ترم اخذ آن، ارائه سی دی حاوی فایل word، pdf و سایر مدارک مرتبط با پروژه (بر روی سی دی نام و نام خانوادگی و استاد پروژه و عنوان پروژه نوشته شود) و ارائه نسخه چاپی گزارش که به تایید و امضای استاد پروژه رسیده باشد، خواهد بود.

2- برای اخذ امضای تسویه حساب، لازم است ابتدا فایل گزارش پروژه کارشناسی از طریق ایمیل به مسئول محترم پروژه کارشناسی ارسال گردد. در صورت تأیید ایشان، زمانی برای مراجعه حضوری تعیین می‌گردد. بنابراین برای جلوگیری از اتلاف وقت دانشجویان محترم، از حضور در دانشکده قبل از انجام مقدمات بالا، جداً خودداری فرمایید.

د: پروژه برتر کارشناسی  

هر سال در ابتدای نیمسال اول کمیته پروژه در هر گرایش یک پایان‌نامه برتر را انتخاب کرده و لوح تقدیری با امضای ریاست محترم دانشکده به پایان‌نامه‌های منتخب اهدا خواهد شد.

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان

                    

مسئول کمیته پروژه دانشکده مهندسی برق


( ۱ )

نظر شما :