دانشگاه صنعتی سهند - اخبار

 برگزاری رویداد ایده بازار مهندسی پلیمر در حاشیه همایش ملی پلیمر ایران در دانشگاه صنعتی سهند

 تاريخ: 09/08/00

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه جهت تجاری‌سازی ایده‌ها و طرح‌های فناورانه اقدام به برگزاری رویداد ایده بازار مهندسی پلیمر در حاشیه همایش ملی پلیمر ایران نمود. در این رویداد که به همت دانشگاه صنعتی سهند و ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی و شرکت‌های مطرح صنعتی حوزه مهندسی پلیمر برگزار شد، طی فراخوانی که برای جمع‌آوری ایده‌ها برگزار شد حدود 17 ایده و طرح پذیرش اولیه گردید که بعد از بررسی و غربالگری 6 ایده به مرحله نهایی رقابت دست یافتند.
رویداد نهایی ایده بازار مهندسی پلیمر، در روز سه‌شنبه تاریخ ۴ آبان ماه، ساعت 14:30 به‌صورت وبینار آغاز شد. در ابتدای رویداد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی سهند؛ جناب آقای دکتر خوش‌فطرت ضمن معرفی دانشگاه صنعتی سهند به پتانسیل‌های بالقوه دانشگاه از جمله هم‌جواری دانشگاه با صنایع مهم استان و کشور اشاره نمودند و این موضوع را یکی از مهم‌ترین عوامل برای نیازسنجی راحت‌تر فناوران و مسیری برای پیشرفت قلمداد دانستند. سپس مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی سهند؛ جناب آقای دکتر رضوانی مقدم، به بیان  اهمیت صنعت پلیمر در ایران و دنیا پرداخته و ضمن یادآوری ظرفیت‌های این صنعت و تأثیری که در اشتغال‌زایی و جلوگیری از خام فروشی منابع دارد، ایجاد نوآوری و پیشرو بودن در این حوزه را یکی از عوامل پیشرفت کشورها در آینده عنوان نمودند. دکتر رضوانی مقدم در کنار نقاط قوت همچنین به عوامل بازدارنده‌ی موجود نیز اشاره کردند. ایشان همچنین به عزم جدی و اعتقاد راسخ موجود در دانشگاه صنعتی سهند در حرکت به سمت به نوآوری و فناوری اشاره نمودند.
در طول این رویداد که با حضور بیش از 120 نفر برگزار شد شش طرح با عناوین زیر به رقابت پرداختند.
همچنین در این رویداد آقای دکتر رضوانی مقدم؛ مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی سهند، آقای دکتر رافعی از شرکت هافمن، آقای دکتر صالحی از شرکت رسام پلیمر نامی، خانم دکتر طباطبایی از شرکت شمیم پلیمر و خانم دکتر رضایی؛ مدیر تأمین مالی شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی به داوری ایده‌ها و طرح‌های فناورانه از دید مالی و امکان‌سنجی تولید صنعتی پرداختند.
لازم به ذکر است در این رویداد علاوه بر ارائه طرح‌های عرضه محور، در راستای حل نیازهای فناورانه صنعت پلیمر، گام معکوس فناورانه پروفیل‌های PVCنیز  به‌عنوان یکی از محورهای اصلی رویداد تقاضامحور برگزار شد.


 

 درج در سايت توسط : روابط عمومی