جمعه، 8 مهر 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 

 
 r Skip Navigation Links
واحد های فناور
آلبوم تصاویر
افراد
کارگاههای آموزشی
اطلاعیه ها
فرم های پذیرش
آموزش
اخبار
l 
 

     
برگزاری کارگاه مبانی مدیریت مالی

 تاريخ: 15/12/97

نویسنده: سمانه فخری


کارگاه «مبانی مدیریت مالی» روز یکشنبه و سه شنبه، ۱۲ و ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز رشد دانشگاه صنعتی سهند، مجری طرح  توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا آذربایجان شرقی برگزار شد.
 


«علی اکبر نونهال نهر» مدرس این کارگاه به مباحثی از جمله، «آشنایی با تامین مالی استارت‌آپ‌‌ها و فرآیندهای آن»، «نکات مالی لازم برای شروع یک استارت‌آپ جدید»، « معرفی روشهای تحلیل C.V.P برای استارت‌آپ‌ها» و «نقش و جایگاه سیستم‌های اطلاعات و حسابداری برای استارت‌آپ‌ها» پرداخت.
علی اکبر نونهال نهر در ابتدا منابع اصلی برای تامین منابع مالی لازم برای شروع یک استارت‌آپ جدید را «پول‌های پس انداز شده کارآفرینان»، «سرمایه گذاری اعضای خانواده، دوستان و آشنایان»، «عرضه کنندگان مواد و کالاهای اولیه»، «تامین مالی مبتنی بر دارایی‌ها»، «سرمایه گذاران فرشته»، «مراکز رشد» و « سرمایه‌گذاران خطرپذیر» عنوان کرد.
در ادامه به اهمیت نکات مالی از جمله «اعمال مدیریت مناسب بر نقدینگی‌ها»، «اعمال مدیریت و محدودیت بر مخارج ثابت اداری و جاری»، «تمرکز بر راه‌های جذب مشتری و توسعه کسب‌و‌کار» و «تعیین دقیق اهداف مالی کسب‌و‌کار» برای شروع یک استارت‌آپ جدید اشاره کرد و گفت: موفقیت تمامی کسب‌وکارها به یک دانش مالی مؤثر بستگی دارد. اهمیت این موضوع در شرکت‌های کوچک و متوسط و صاحبان مشاغل و استارت‌آپ‌ها نیز بیش‌تر می‌باشد چرا که توان مالی و نقدینگی پایین این شرکت‌ها نیازمند مدیریت مالی قوی و تصمیمات حسابداری به موقع می‌باشد.
در پایان، به اهمیت حسابداری و مدیریت مالی برای استارت‌آپ‌ها پرداخت و افزود: خدمات حسابداری، خدمات مالی، خدمات مالیاتی، خدمات حسابرسی، نرم افزار حسابداری از جمله خدمات در زمینه امور مالی و حسابداری هستند که خدمات حسابداری از اصلی‌ترین مواردی است که یک کسب‌وکار در حال رشد به آن نیاز دارد.
در بعضی مواقع شرکت‌ها بدون دانش فنی و حسابداری اقدام به خرید نرم افزار حسابداری نامناسبی برای کسب‌و‌کار خود کرده و بعد از مدتی به ضعف‌های آن پی می‌برند یا در مواقعی که حجم فعالیت پایین دارند به علت عدم وجود یک حسابدار به اختلافات مالی بزرگی با شرکای خود بر می‌خورند.  زمانی فرا می‌رسد که غرق در مشکلات مالی و حسابداری تصمیم به استخدام یک حسابدار می‌گیرند و باید هزینه فرصت از دست رفته خود را پرداخت کنند. 


کلمات کلیدی: مبانی مدیریت مالی
 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : اداری
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است