دوشنبه، 14 آذر 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
فصلنامه دانشگاه
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
بازدید معاون محترم وزیر علوم از دانشگاه و افتتاح دو طرح ورزشی

 تاريخ: 06/05/01

دو طرح ورزشی با حضور معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان در دانشگاه صنعتی سهند افتتاح شد.

https://sut.ac.ir/main/Articles/2610/1.jpgاولین طرح افتتاح شده مجموعه چند منظوره والیبال، گل کوچک،  ایستگاه تندرستی و پیست دوچرخه سواری است که با حصارکشی مناسب قابل استفاده برای بانوان نیز میباشد. عملیات ساخت این زمین روباز ورزشی در چهار ماه گذشته انجام شده است.   دومین طرح افتتاح شده، زمین چمن مصنوعی پسران بود که در سال ۱۴۰۰ به اتمام رسیده بود ولی به طور رسمی افتتاح نشده بود. این طرحها در زمینهای ورزشی غیر فعال و با مشارکت اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم انجام و به بهره برداری رسیدند.

با افتتاح این طرحها بیش از دو هزار مترمربع به فضای ورزشی دانشجویی  دانشگاه صنعتی سهند افزوده شد و سرانه مکانهای ورزشی روباز این دانشگاه به حدود 3 مترمربع رسید.
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در مراسم افتتاح اماکن ورزشی دانشگاه‌ سهند تبریز نگاه بنیادی و تخصصی به مقوله ورزش را سیاستهای این وزارتخانه بیان و خاطرنشان کرد: تلاش داریم ورزش را از حاشیه خارج و به متن دانشگاه‌ها وارد کرده و آن را از فوق برنامه و یا نگاه تفریحی، رفاهی خارج کنیم.

دکتر داداش پور اظهار داشت : اگر بخواهیم به جامعیت علمی دست یابیم، حوزه ورزش هم از این نوع نگاه نباید مغفول بماند و در این حوزه هم اگر بخواهیم پیشران باشیم، باید دانشگاهها، به ویژه دانشگاههای صنعتی و دانشگاههایی که دارای دانشکده تربیت بدنی هستند، در تولید تجهیزات ورزشی در این عرصه پیشگام باشند و به خود کفایی دست یابیم.
وی با بیان اینکه در پی رساندن مکانهای ورزشی دانشگاهها به استانداردهای مطلوب هستم افزود: سرانه سالن‌های ورزشی سرپوشیده دانشگاههای تحت پوشش وزارت علوم هم اکنون 96 سانتی متر است که با احتساب سالن‌های روباز این رقم به 2 متر و 10 سانتی متر می رسد.
وی ارتقاء سلامت روان دانشجویان، توجه به تقویت فعالیتها و برنامه های ورزشی، توسعه دفاتر مشاوره و غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان را از اولویتهای سازمان امور دانشجویان کشور عنوان کرد.

در این نشست که با حضور هیئت رییسه دانشگاه برگزار شد، آقای دکتر فاتحی فر سرپرست دانشگاه با خیر مقدم خدمت معاون محترم وزیر، گزارشی از امور دانشگاه را ارائه کردند. ایشان ضمن ذکر دستاوردهای  علمی قابل توجه دانشگاه، با بیان  مشکلات خاص دانشگاه، خواستار توجه ویژه برای افزایش اعتبارات و تخصیص بودجه لازم برای اجرای طرحهای توسعه ای دانشجویی در این دانشگاه شدند.

 همچنین  دکتر هاشمی اسکویی معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند گزارشی از عملکرد این معاونت در چند ماه گذشته در روند از سرگیری آموزش حضوری و برنامه های پیش بینی شده برای سال تحصیلی جدید و مشکلات و چالشهای پیش رو ارائه کرد و از حمایتهای آقای دکتر قره باغی رییس سابق و آقای دکتر فاتحی فر رییس دانشگاه از تکمیل طرح های ورزشی به بهره برداری رسیده تقدیر نمود.  

آقای دکتر قلعه گیر مدیر تربیت بدنی دانشگاه صنعتی سهند هم گزارشی از وضعیت فضاهای ورزشی و برنامه ها و مسابقات ورزشی برگزار شده و  روند آماده سازی تیمهای ورزشی دانشگاه جهت شرکت در المپیادهای ورزشی دانشجویان دختر و پسر را ارائه کرد.


https://sut.ac.ir/main/Articles/2610/1.jpg

https://sut.ac.ir/main/Articles/2610/22.jpg
 
https://sut.ac.ir/main/Articles/2610/edwe.jpg

https://sut.ac.ir/main/Articles/2610/22.jpeg
 
https://sut.ac.ir/main/Articles/2610/5.jpg
 
https://sut.ac.ir/main/Articles/2610/344.jpg


 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی: دوشنبه  1401/08/02

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است