شنبه، 12 آذر 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
فصلنامه دانشگاه
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
توافق نامه همکاری مشترک دانشگاه صنعتی سهند با حوزه فناوری و نوآوری استانداری به منظور تاسیس، راه اندازی و راهبری پردیس فناوری و نوآوری سایبری استان آذربایجان شرقی

 تاريخ: 13/04/01 
در نشست مشترک ستاد اقتصاد دانش بنیان آذربایجان شرقی با مسئولان دانشگاه صنعتی سهند بر استفاده از ظرفیتهای این دانشگاه در توسعه استان تاکید شد.

در این نشست جناب آقای دکتر عبدالرضا فلاح نماینده تام الاختیار استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، دکتر اسماعیل فاتحی فر رئیس دانشگاه صنعتی سهند، دکتر مهرداد امامی تبریزی رئیس بنیاد ملی نخبگان استان آذربایجان شرقی، دکتر محمد فرزاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، دکتر ابراهیمی رئیس کمیته تخصصی صنعت و معدن ستاد اقتصاد دانش بنیان، دکتر بایبوردی رئیس کمیسیون تخصصی کشاورزی ستاد اقتصاد دانش بنیان و جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی سهند حضور داشتند.

 
سرپرست دانشگاه صنعتی سهند در این نشست با اشاره به امکانات و زیرساختهای خوبی که در این دانشگاه ایجاد شده است خواستار استفاده از توانمندیهای این دانشگاه برای حل مشکلات استان و کشور در عرصه های مختلف شد.
 
دکتر فاتحی فر در همین زمینه آمادگی این دانشگاه را برای اجرای پروژه های کلان در حوزه های دفاعی و سایبری اعلام کرد.
 وی ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزیها و سیاستگذاریهای انجام شده، این دانشگاه بتواند در راستای عمل به تکلیف اخیر دانشگاهها در خصوص جامعه محور بودن و مسئله محور بودن گامهای مثبتی بردارد.
 
مشاور استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان هم با اشاره به ظرفیتهای بسیاری که در دانشگاه صنعتی سهند وجود دارد بر لزوم استفاده از این فرصتها در راستای توسعه صنعتی و اقتصادی استان تاکید کرد. 
 
دکتر فلاح با بیان اینکه دانشگاه صنعتی سهند باید در توسعه صنعتی استان میدان داری کند افزود: در اکوسیستم نوآوری استان دنبال تعریف مگاپروژه ها هستیم که دانشگاه صنعتی سهند میتواند در این زمینه و تعریف پروژه های اقتصادی در حوزه ارتباط با صنعت در توسعه استان نقش آفرینی بیشتری کند.
 
وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم دانشگاه صنعتی سهند به لحاظ فکری و برنامه ای به توسعه اقتصادی استان کمک کند و در این راستا برنامه ای تدوین شود تا نیروها و منابع هم جهت و هم افزا شوند.
در این نشست مسئولان کمیته های چهارگانه ستاد اقتصاد دانش بنیان استان نیز در سخنانی به تشریح ظرفیتها و قابلیتهای دانشگاه صنعتی سهند برای حل مشکلات و چالشهای موجود در مسیر توسعه اقتصادی استان پرداختند.

 در ادامه دکتر فرزاد و دکتر امامی برضرورت تاسیس، راه اندازی و راهبری پردیس فناوری و نوآوری سایبری استان آذربایجان شرقی، موانع و برطرف کردن آنها مطالبی ارایه نمودند و با اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی سهند به بحث و گفتگو پرداختند. 

 
در پایان اين نشست، توافق نامه همکاری مشترک دانشگاه صنعتی سهند با حوزه فناوری و نوآوری استانداری به منظور تاسیس، راه اندازی و راهبری پردیس فناوری و نوآوری سایبری آذربایجان شرقی امضا شد.

در  ادامه بازدیدی از پژوهشکده نفت و گاز، مرکز تحقیقات رآکتور و کاتالیست و مرکز تحقیقات استخراج آنتروپومتری پای ایرانی دانشگاه صنعتی سهند بعمل آمد.


 

 
 

 
 

 
 

 


 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی: دوشنبه  1401/08/02

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است