شنبه، 8 مهر 1402 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
مصوبات هیات امنا
فصلنامه دانشگاه
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
حمایت از بیش از صد ثبت اختراع بین المللی در کشور

 تاريخ: 09/03/00

حمایت از بیش از صد ثبت اختراع بین المللی در کشور

مدیر کانون پتنت ایران گفت: امسال از بیش از صد ثبت اختراع بین المللی در کشور حمایت می شود.

 

حمایت از بیش از صد ثبت اختراع بین المللی در کشوربه گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، مهدی ضیغمی در مراسم افتتاح دفتر مالکیت فکری دانشگاه صنعتی سهند افزود : این کانون بیش از 90 درصد هزینه های ثبت اختراع بین المللی شرکتهای دانش بنیان، صنعتی و فناوری را پرداخت می کند.


وی با بیان اینکه پارسال 90 اختراع بین المللی مخترعان کشورمان ثبت بین المللی شد افزود : هم اکنون نزدیک 20 درخواست ثبت اختراع بین المللی تایید شده و در حال طی مراحل ثبتی است.


وی تجاری سازی دستاوردهای مخترعان داخلی از برنامه های آینده کانون پتنت ایران بیان کرد و افزود : در این راستا تلاش می کنیم ضمن حمایت از ثبت اختراع در کشورهایی که برنامه صادراتی دارند و افزایش ارتباطات با دفاتر خارج از کشور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محققان را به سرمایه گذاران خارجی وصل کنیم.


مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین با بیان اینکه متاسفانه در کشور نسبت به رشد علمی ، توسعه فناوری نداشته ایم افزود: هم اکنون کشورمان در ثبت اختراع بین المللی رتبه چهلم جهان دارد که می توان با حمایت از تجاری سازی و شکوفایی ظرفیتها این رتبه را 10 تا 15 رده ارتقا داد.


وی خاطرنشان کرد : یکی از مهم‌ترین الزامات و پیش‌نیازهای ورود محصولات دانش‌بنیان و فناورانه به بازارهای بین‌المللی، اطمینان از حفاظت از حقوق مالکیت فکری و تضمین حق مالکیت فناوران و شرکت‌ها بر آن‌هاست از این رو، نظام‌های مالکیت فکری و به‌ویژه سیستم ثبت اختراع (پتنت)، برای ثبت رسمی این دستاورد‌ها و احراز مالکیت افراد بر نوآوری‏‌ها و ابتکاراتشان، در کشورهای مختلف ایجاد و توسعه یافته است.


حمایت از بیش از صد ثبت اختراع بین المللی در کشورقره باغی رییس دانشگاه صنعتی سهند هم با اشاره به ظرفیتهای این دانشگاه و اجرای نزدیک 400 طرح تحقیقاتی و اختراعات مختلف ثبت شده، ابراز امیدواری کرد راه اندازی این دفتر به افزایش حمایتها از فناوران و نوآوران دانشگاه کمک کند.


دفتر مالکیت فکری دانشگاه سهند به عنوان نمایندگی کانون پتنت ایران با هدف تبدیل علم به ثروت و ایده به فناوری به منظور حمایت از مخترعان دانشگاه برای ثبت بین المللی اختراعات این دانشگاه راه اندازی شده است.


کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سال 93 امور مرتبط با حوزه مالکیت فکری و به ویژه ثبت اختراع را در تمامی حوزه‌های علم و فناوری عهده‌دار شده است.
ارتقاء رتبه علمی و فناوری کشور؛ حفاظت از دارایی‌های فکری فناوران یا شرکت‌های نوآور؛ تولید ثروت از مالکیت فکری و ایجاد بازار اختراعات و کسب درآمد از آن‌ها؛ هدایت مراکز تحقیقاتی و شرکت‌ها به سمت نوآوری‌های قابل ثبت در بازارهای داخلی و خارجی و توسعه منابع انسانی متخصص در حوزه مالکیت فکری از اهداف ایجاد کانون پتنت ایران است.
 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی: سه شنبه  1402/07/03

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است