شنبه، 8 مهر 1402 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
مصوبات هیات امنا
فصلنامه دانشگاه
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خبر داد انعقاد حدود ۴۰ توافقنامه ملی و بین‌المللی در دانشگاه صنعتی سهند

 تاريخ: 30/09/99

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خبر داد

انعقاد حدود ۴۰ توافقنامه ملی و بین‌المللی در دانشگاه صنعتی سهند

انعقاد حدود ۴۰ توافقنامه ملی و بین‌المللی در دانشگاه صنعتی سهند
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی سهند از انعقاد حدود ۴۰ توافقنامه ملی و بین‌المللی شامل تفاهم‌نامه‌های همکاری با صنایع و دانشگاه‌های داخل و خارج کشور، صندوق حمایت از پژوهشگران، انواع تفاهم نامه‌ها برای امریه و طرح سربازی فارغ‌التحصیلان و انعقاد بیش از ۱۲ میلیارد تومان قرارداد پژوهشی طی سال ۹۹-۹۸ در این دانشگاه خبر داد.


علی برادر خوش‌ فطرت، روز شنبه در برنامه‌ی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه صنعتی سهند به مناسبت هفته پژوهش، تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی سهند را ۱۸۳ نفر عنوان کرد و گفت: تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه ۱۷۱۰ و تعداد دانشجویان دکترای تخصصی ۴۸۸ نفر است.

وی با تشریح برخی از اقدامات پژوهشی و فناوری انجام شده در دانشگاه صنعتی سهند تبریز تا شهریور ماه سال جاری، اظهار کرد: در طول امسال، ۲۰ طرح پژوهشی خارج از دانشگاه منعقد شده و ۱۰ طرح پژوهشی خارجی اتمام یافته در دانشگاه داشتیم؛ تعداد طرح‌های پژوهشی داخل دانشگاه در حال اجرا ۱۰ مورد و تعداد طرح‌های پژوهشی داخلی خاتمه یافته پنج مورد است.

وی، تعداد پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری دانشگاه صنعتی سهند در سال ۹۸-۹۹ را ۴۷۱ مورد و تعدادی پایان نامه‌هایی که مورد حمایت مالی صنایع یا دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته‌اند را ۱۶ مورد عنوان کرد و گفت: تعداد مقالات چاپ شده در نشریات ISC هفتاد و پنج مورد و تعداد مقالات چاپ شده در نشریات  ISI چهارصد و هشتاد و شش مورد بوده و ۱۴۹ مورد مقاله نیز به طور مشترک با نویسندگان خارجی نوشته شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، خوش فطرت ادامه داد: تعداد شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه صنعتی سهند، ۱۶ مورد، تعداد واحدهای فناور ۲۶ مورد، تعداد هسته‌های نوآوری، هشت مورد و تعداد اختراعات ملی و بین‌المللی، ۲۳ مورد است.

وی با تشریح برخی از فعالیت‌ها و دستاوردهای اخیر در حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی سهند، اظهار کرد: پذیرش پژوهشگران پسادکتری با حقوق، حمایت از مقالات مروری، فرصت‌های مطالعاتی، افزایش حمایت از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری، راه اندازی مرکز کارآفرینان و متخصصان خارج از کشور با اعتبار اولیه ۵۰۰ میلیون تومان، از جمله‌ی این اقدامات به شمار می‌آیند.

وی، توسعه و ارایه هفت محصول با تکنولوژی‌های بالا و متوسط در بحران مربوط به بیماری کرونا و آغاز اجرای شش طرح پژوهشی، عقد قراردادهای پژوهشی مشترک با دانشگاه‌های خارج از کشور (ترکیه و چین) را از دیگر دستاوردهای دانشگاه صنعتی سهند در حوزه‌ی پژوهش، عنوان کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی سهند در ادامه با اشاره به چالش‌های موجود و راهکارها در حوزه پژوهش، اظهار کرد: تامین هزینه‌های انجام پژوهش و فرآیند مالی و هزینه کرد طرح‌های پژوهشی از جمله چالش‌های موجود در این زمینه هستند.

وی در بخش پایانی سخنانش، افزایش انگیزه هیات علمی‌ها برای نوشتن پروپوزال و پیگیری‌های بعدی، عقد تفاهم نامه‌ها و اجرا و پیگیری مستمر آن‌ها تا رسیدن به مرحله عقد قرارداد و پیگیری‌های بعدی و کوتاه کردن فرایند واریزی‌های طرح‌های پژوهشی را ازجمله راهکارها برای برطرف کردن چالش‌های موجود بر سر راه پژوهش، عنوان کرد.
 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی: سه شنبه  1402/07/03

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است