دانشگاه صنعتی سهند - اخبار

 گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب در دانشگاه صنعتی سهند

 تاريخ: 17/11/01

 

چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب در مراسمی در دانشگاه صنعتی سهند گرامی داشته شد. 
 
رئیس دانشگاه صنعتی سهند در این مراسم با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد امام راحل و شهدای انقلاب عزت و توانستن را مهمترین دستاورد انقلاب خواند و گفت: پیشرفتها و دستاوردهای بعد از پیروزی انقلاب در شرایطی به دست آمده است که  ترورها، جنگ تحمیلی و تحریمها بعد از به ثمر رسیدن انقلاب ، کشور را با مشکل مواجه کرد. 
دکتر فاتحی فر با اشاره به اطلاعات و آمار موجود به ارائه برخی دستاوردهای نظام در حوزه های سلامت و بهداشت، استقلال و اقتدار ملی، اقتصاد و صادرات، امنیت، آموزش عالی، تحقیقات و فناوری، رشد علمی، رفاه و ارتقاء سطح زندگی، صنعت ، قانونگذاری، کشاورزی و منابع طبیعی، ورزش، انرژی هسته ای و حوزه دفاعی پرداخت. 
وی همچنین با بیان اینکه جنگ امروز جنگ روایتهاست خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که دشمن با جنگ نرم تلاش میکند واقعیات را وارونه جلوه دهد نیاز به جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بیش از گذشته احساس می شود. 
 
رئیس دانشگاه صنعتی سهند همچنین از این دانشگاه به عنوان یکی از دستاوردهای نظام و مولود انقلاب یاد کرد و افزود: رتبه های جهانی این دانشگاه در زمینه های مختلف نشان از حرکت این دانشگاه در مسیر رشد و بالندگی است.
 
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی هم در این مراسم با اشاره به تفاوت های نظام اسلامی با دیگر نظام‌های دنیا تصریح کرد: انقلاب اسلامی به هیچ قدرت مادی تکیه ندارد. 
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نظام جدید مردم سالاری دینی را پایه ریزی کرد افزود: ملت بزرگ ایران به علت اینکه ملت تمدن سازی است همواره مورد نگرانی دشمنان است.
 


 درج در سايت توسط : روابط عمومی