دانشگاه صنعتی سهند - اخبار

 تجلیل از فناوران دانشگاه صنعتی سهند شرکت کننده در دهمین نمایشگاه نواوری و فناوری ربع رشیدی شهرستان اسکو

 تاريخ: 05/10/01

 

http://sut.ac.ir/main/Articles/2853/1.JPG


در مراسمی از فناوران و پژوهشگران شرکت کننده شهرستان اسکو در دهمین نمایشگاه رینوتکس که به عنوان فناور و ارائه کننده طرح و ایده ، حائز رتبه های برتر شده بودند تجلیل به عمل آمد .
دکتر اسماعیل فاتحی فر رئیس دانشگاه صنعتی سهند از ایجاد شهرک علمی تحقیقاتی در این دانشگاه خبر داد و افزود : در راستای شعار سال و حمایت از شرکت های دانش بنیان دانشگاه صنعتی سهند تلاش کرده تا با ایجاد این شهرک ، فضای مورد نیاز را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار داده تا نسبت به راه اندازی کسب و کارهای خود اقدام کنند .
وی همچنین از ایجاد شهرک صنفی در محوطه این دانشگاه  نیزخبر داد و گفت : با ایجاد شهرک صنفی علاوه بر کمک به شرکت های فعال در حوزه فناوری شهرستان اسکو ، به دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند این فرصت ایجاد می شود تا مانند دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بصورت مهارت محور در این شرکت ها مشغول بکار شده و بعد از دانش آموختگی بتوانند با توان بیشتر و بهتر در خدمت جامعه و کشور باشند .
مهندس حسین فیروزی فرماندار شهرستان اسکو هم در این مراسم از راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی و نرم افزار موبایل پایه در حوزه فناوری خبر داد و گفت : با راه اندازی این پایگاه هم فناوران و هم واحدهایی که نیاز به دانش فناوران دارند می توانند با مراجعه به این پایگاه اطلاع رسانی، نسبت به ثبت نام فناوران خود اقدام نموده و هم واحدهایی که نیازمند استفاده از اطلاعات و توانمندی های فناوران دیگر هستند با یکدیگر  ارتباط برقرار کرده و با هماهنگی همدیگر بتوانند نیازمندی های خود را مرتفع کنند .
در این همایش از سه عنوان کتاب رونمایی شد که دو عنوان آن در ارتباط با بحث های فناوری توسط فناوران و پژوهشگران شهرستان اسکو تالیف شده بود . درج در سايت توسط : روابط عمومی