دانشگاه صنعتی سهند - اخبار

 درخشش دانشگاه صنعتی سهند در رتبه بندی جهانی یو.اس.نیوز ۲۰۲۲

 تاريخ: 15/08/00

 معرفی برترین دانشگاههای ایران بر اساس نظام رتبه بندی یو.اس نیوز 2022

بر اساس آخرین رتبه‌بندی اعلام شده از سوی مؤسسه معتبر یو. اس نیوز، دانشگاه صنعتی سهند  با کسب نمره 28.4 رتبه 32 در بین بهترین دانشگاههای ایران، چهارصد و هشتاد و هفتمین دانشگاه آسیا و هزار و چهارصد و هشتاد و یکمین  دانشگاه معتبر جهان و رتبه هفتصد و بیست و هشت مهندسی در سال 2022 اعلام شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، بر پایه ویرایش ۲۰۲۲ رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان «یو. اس. نیوز» که در سال ۲۰۲۱ میلادی منتشر شده است، ۴۴ موسسه ایرانی در میان موسسه‌های برتر جهان جای گرفته‌اند که دانشگاه صنعتی سهند با کسب امتیاز 28/4 توانسته است رتبه جهانی 1481 را به خود اختصاص دهد. همچنین  در این نظام رتبه بندی جهانی، رتبه دانشگاه در سطح آسیا 487 و در سطح ایران 32 گزارش شده است.


این نظام به رتبه‌بندی پیرامون ۱۷۵۰ موسسه برتر از ۹۰ کشور پرداخته است که بر پایه ویرایش ۲۰۲۲ نظام رتبه‌بندی «یو. اس. نیوز»، «Harvard University» با بیشترین امتیاز پیشگام جهان است.

همچنین دانشگاه صنعتی سهند در رتبه بندی موضوعی این نظام رتبه بندی نیز توانسته است رتبه های  جهانی را به خود اختصاص دهد:


مهندسی مواد، رتبه 534 جهانی؛ علوم مهندسی ، رتبه 787 جهانی؛ مهندسی شیمی، رتبه 939 جهانی 
لازم به ذکر است که در رتبه بندی جهانی یو.اس.نیوز 2022، ۱۷۵۰ مؤسسة برتر از ۹۰ کشور ارزیابی و رتبه بندی شده اند. بر اساس اطلاعات مندرج در این پایگاه، صرفاً مؤسسه‌هایی در این نظام، ارزیابی می‌شوند که دست‌کم ۱۲۵۰ مقاله در پنج سال گذشته (از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ میلادی) در نمایه‌نامة «وب آو ساینس» داشته باشند. داده‌های ارزیابی این این نظام رتبه بندی جهانی، با همکاری شرکت «کلاریویت آنالیتیکس» (ناشر پایگاه‌های «وب آو ساینس» و «اینسایتس») گردآوری می‌شوند.

اطلاعات تفصیلی دانشگاه صنعتی سهند در رتبه بندی یو.اس.نیوز از طریق آدرس زیر قابل دسترس می باشد:

https://www.usnews.com/education/best-global-universities/sahand-university-of-technology-529513#rankings


 


 درج در سايت توسط : روابط عمومی