دانشگاه صنعتی سهند - اخبار

 انتخاب دکتر علی اکبر بابالو و دکتر حسین روغنی به عنوان پژوهشگر و فناور برتر استان آذربایجان شرقی

 تاريخ: 26/09/99

 

انتخاب دو تن از اساتید دانشگاه صنعتی سهند به عنوان پژوهشگر و فناور برتر آذربایجان شرقی

انتخاب دو تن از اساتید دانشگاه صنعتی سهند به عنوان پژوهشگر و فناور برتر آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، دو تن از اساتید دانشگاه صنعتی سهند به عنوان فناور و پژوهشگر برتر آذربایجان شرقی انتخاب شدند.

در حاشیه بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان، دکتر علی اکبر بابالو به عنوان فناور برتر و دکتر حسین روغنی ممقانی به عنوان پژوهشگر برتر استان انتخاب شدند.

این مراسم مجازی از ساعت 9 صبح با حضور حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز و محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد و در خاتمه از پژوهشگران برتر استان در حوزه‌های مختلف تجلیل شد.

بر اساس این گزارش، حسین روغنی ممقانی، پژوهشگر برتر استان، دانشیار دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی سهند تبریز، مولف 157 مقاله بین المللی ISI و مولف 15 مقاله علمی پژوهشی داخلی بوده و ارائه بیش از 55 مقاله در کنفرانس‌های داخلی و خارجی و انجام 17 طرح پژوهشی کاربردی با احراز شرایط لازم، عنوان پژوهشگر برتر استانی را در کارنامه خود دارد.

هم‌چنین از افتخارات وی می‌توان به دانش آموخته برتر بنیاد ملی نخبگان، دانشجوی برتر کشور در مقطع دکترا، جزو ۲ درصد برتر دانشمندان پراستناد دنیا در سال 2020 (بر اساس گزارش دانشگاه استنفورد آمریکا)، میزان ارجاعات برابر با 3519 و H-Index معادل 36 نام برد.

علی اکبر بابالو، فناور برتر استان نیز مولف بیش از 150 مقاله در مجلات علمی و پژوهشی ملی و بین المللی و مجری بیش از 20 طرح پژوهشی کاربردی و فناورانه بوده و ثبت یک پتنت بین المللی و یک مالکیت فکری PCT در سطح بین المللی و ثبت اختراعات متعدد با تایید علمی در سطح ملی، ارائه طرح کسب و کار برای سه طرح فناورانه خود تحت عناوین "تولید غشاهای سرامیکی نانوساختار برای تصفیه آب و پساب"، "دستگاه‌های تولید کنسانتره پروتئینی آب پنیر با استفاده از غشاهای نانوساختار سرامیکی" و " تولید غشاهای کامپوزیتی پالادیومی برای خالص سازی هیدروژن" و تاسیس شرکت دانش بنیان تولیدی برای غشاهای سرامیکی نانوساختار با بیش از 20 نفر اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقاطع مختلف، با احراز شرایط لازم به عنوان فناور برتر در سطح استان را در کارنامه علمی خود دارد.
  درج در سايت توسط : روابط عمومی