دوشنبه، 2 خرداد 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
گزارش عملکرد دانشگاه
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
رییس دانشگاه : دانشگاه صنعتی سهند نقش موثری در تبدیل علم به فناوری ایفا کرده است

 تاريخ: 11/10/00

رئیس دانشگاه:

دانشگاه صنعتی سهند نقش موثری در تبدیل علم به فناوری ایفا کرده است

دانشگاه صنعتی سهند نقش موثری در تبدیل علم به فناوری ایفا کرده است

رئیس دانشگاه صنعتی سهند تبریز گفت: دانشگاه صنعتی سهند نقش موثری در تبدیل علم به فناوری ایفا کرده و تا حدودی این مسیر را به انجام رسانیده است.

احمدرضا مصطفی قره‌باغی روز چهارشنبه، ۸ دی ماه در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر این دانشگاه ضمن گرامیداشت روز نهم دی اظهار کرد: امروزه کسی نیست که ارزش علم و دانش را نداند؛ مولای متقیان امام علی(ع) فرموده‌اند که علم بهتر از قدرت است حتی در در روایات مختلف نیز تاکید بسیار زیادی به کسب علم شده است که نشان از جایگاه والای آن می‌باشد.

وی ادامه داد: قرآن کریم ما را به تدبر، تفکر و تعقل دعوت کرده است اما باید بدانیم تنها علمی که ریشه و بنیه‌ی آن در جامعه باشد، می‌تواند نیازهای جامعه را برطرف کند.

وی افزود:  بحث سود دهی علم نیز در روایات مختلف بیان شده است که نمونه‌ی آن سخن امام علی(ع) بوده که علم بدون سود را بی‌ارزش عنوان کرده‌اند.

قره‌باغی با بیان اینکه امروزه دانشگاه‌ها به سه نسل اول، دوم و سوم تقسیم‌بندی می‌شوند، گفت: در دانشگاه‌های نسل اول بحث آموزش و تربیت نیروی متخصص مطرح است، در دانشگاه‌های نسل دوم پژوهش و تحقیق مورد نظر بوده تا در توسعه‌ی کشور موثر باشد و در دانشگاه‌های نسل سوم نیز علم را عملیاتی کرده و به فناوری تبدیل می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه سهند تا حدودی تبدیل علم به فناوری را به انجام رسانیده است، خاطرنشان کرد: دانشگاه سهند تاکنون بیش از ۱۵ هزار دانش آموخته را به جامعه تحویل داده است که در بخش‌های مختلف در حال فعالیت هستند همچنین در زمینه‌ی پژوهش نیز اقدامات موثری را انجام داده و تاکنون ۴۰۰ طرح تحقیقاتی در سطح ملی را به ثبت رسانده‌ است.

وی یادآور شد: در زمینه‌ی دانش و فناوری پیشرفت زیادی را کسب کردیم به گونه‌ای که تعداد ۵۰ شرکت فناور و دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه صنعتی سهند مشغول فعالیت هستند و از فناوران و ایده‌پردازان حمایت می‌کنند. 

رئیس دانشگاه صنعتی سهند تبریز همچنین بیان کرد: علیرغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب در برنامه‌ی گام دوم، پشتیبانی و حمایت از دانشگاه در شأن این موارد نیست و متاسفانه بودجه‌ای را که در اختیار دانشگاه‌های دولتی قرار می‌دهند، بسیار کم است.

وی تاکید کرد: با وجود تمامی محدودیت‌ها ما پا پس نکشیده و به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم و حتی حمایت‌های خود را از علم و دانش نیز افزایش داده‌ایم.
 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی:  پنجشنبه  1401/02/29

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است