دوشنبه، 2 خرداد 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
گزارش عملکرد دانشگاه
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی: تفکر بسیجی، مشکلات را با حرکتی جهادی حل می‌کند

 تاريخ: 13/09/00

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی:

تفکر بسیجی، مشکلات را با حرکتی جهادی حل می‌کند 

تفکر بسیجی، مشکلات را با حرکتی جهادی حل می‌کند 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با تلاش شبانه روزی می‌توان در رفع مشکلات به نتیجه رسید، افزود: تفکر بسیجی مشکلات را می‌بیند و آن‌ها را با حرکتی جهادی حل می‌کند در طول ۴۲ سال گذشته کارهای زیادی انجام شده اما هنوز خیلی از کارها نیز روی زمین مانده است.

حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج در دانشگاه صنعتی سهند، با بیان این‌که این هفته یادگار امام امت است، اظهار کرد: امام (ره) و رهبر معظم انقلاب، والاترین و بزرگ‌ترین تاکیدات خود را به بسیج داشته‌اند، هرچه در انقلاب از پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها در ۴۲ سال گذشته داشته‌ایم همواره ناشی از تفکر بسیجی بوده است.

وی با تاکید براین‌که تدوام انقلاب اسلامی با تفکر بسیجی است، افزود: امام برای تداوم انقلاب اسلامی، حفظ مسلمین جهان و نجات مستضعفین جهان یک دکترین دفاعی تعریف کردند که آن نیز همان مکتب بسیجی است، تمامی اهداف تعریف شده برای انقلاب اسلامی در حوزه‌های سیاسی، خارجی، علمی، اقتصادی و اجتماعی در سایه‌ی تفکر بسیجی میسر است.

وی، بیان کرد: امام زمانی که بسیج را تأسیس کردند، نفرمودند بسیج انقلاب اسلامی ایران بلکه فرمودند بسیج مستضعفین جهان و این نشانگر یک نگاه جهانی برای نجات مستضعفین بود بعد از ارتحال امام این تفکر ادامه یافته و در بیانیه گام دوم انقلاب نیز با هدف تمدن سازی بیان شده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اکنون تفکر بسیجی جهانی شده است، در سال‌های اول این تفکر بسیجی در حزب الله لبنان شکل گرفت که با حمله اسراییل به لبنان، جوانانی با تفکر بسیجی و شهادت طلبی باعث شکست اسراییل شدند ، هنوز حزب الله لبنان شکل نگرفته بود ولی تفکر بسیجی انقلاب اسلامی به لبنان منتقل شده بود.

وی خاطرنشان کرد: بعدها تفکر بسیجی در فلسطین و یمن نیز رشد کرد و در جنگ با داعش نیز این تفکر گسترده‌تر شد.مکتب بسیج، مدرسه‌ی عشق است و باورها و رفتارهایی دارد که اگر تمامی آن‌ها را در جامعه زنده نگه داریم همواره پیشرفت خواهیم داشت.

وی بیان کرد: خداباوری اولین ویژگی بسیج و شدیدترین مرحله بوده که در قرآن نیز به ویژگی‌های آن اشاره شده است، نترس بودن از هیچ قدرتی نیز یکی دیگر از باورهای بسیجی است که آن را در ماجرای نجات نفت کش ایرانی از دست دشمنان می‌توان به وضوح دید.

وی با اشاره به رفتارهای ایدولوژی بسیجی‌ها، گفت: اولین ویژگی رفتاری بسیجی ها در ثابت قدمی، صداقت و راست قامتی در مسیر اسلام و انقلاب اسلامی است، همچنین کم‌هزینه بودن و شهادت طلبی نیز  یکی دیگر از ویژگی‌ رفتارهای بسیجی‌ها محسوب می‌شود.

میرتاج الدینی با بیان این‌که بسیجی‌ها در زندگی همواره با آزمون مواجه می‌شوند، گفت: بسیج زمانی لشکر مخلص خداست که در آزمون‌های پیش آمده‌ی دنیوی پیروز و سربلند بیرون بیاید، بسیجی همواره اهل عمل و کار است.

وی با بیان این‌که امثال سردار سلیمانی‌ها، بسیجی دوران هستند که در تمامی آزمون‌ها آمده‌اند، گفت: امیدوارم همگی همواره حافظ تفکر بسیجی باشیم و با نگاه و تفکر بسیجی و جهادی موفقیت‌ها را رقم بزنیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تاکید کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند نقش برتر خود را با تفکر بسیجی نشان دهند و این امر قطعا با تلاش شبانه روزی تحقق می‌یابد، در بسیاری از جاها نیاز به فعالیت های علمی و جهادی داریم تا مشکلات عدیده‌ی اقتصادی و عمرانی در کشور برطرف کنیم چرا که با حرکت عادی مشکلات رفع نمی‌شود.

وی تاکید کرد: اگر در این کشور به جایی برسیم که در هیچ شهر و روستایی حتی یک خانه ای فرسوده نباشد آن موقع به اهداف انقلاب اسلامی رسیده‌ایم و قطعا این امر با تفکر و حرکت بسیجی و جهادی تحقق خواهد یافت.
 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی:  پنجشنبه  1401/02/29

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است