دوشنبه، 2 خرداد 1401 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
گزارش عملکرد دانشگاه
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

     
بازدید مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره از توانمندی های دانشگاه صنعتی سهند و تاکید بر ضرورت استفاده از توان دانشکده های مختلف این دانشگاه در اکتشافات نفتی

 تاريخ: 20/12/99

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره با اشاره به وجود اساتید و اعضای هیات علمی متخصص در زمینه نفت در دانشگاه صنعتی سهند بر ضرورت استفاده از توان دانشکده‌های مختلف این دانشگاه در اکتشافات نفتی شرکت فلات قاره، تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره بر بهره گیری از توان دانشگاه صنعتی سهند درزمینه های مختلف در اجرای طرحهای این شرکت تاکید کرد.
علیرضا سلمان‌زاده در بازدید از دانشگاه صنعتی سهند در جریان ظرفیتهای این دانشگاه برای اجرای طرحهای مشترک به ویژه در زمینه های اکتشاف نفت و گاز، خوردگی ، جوشکاری ، سازه های دریایی ، خط لوله ، سکوهای دریایی ، پایش و تعمیرات ، پلیمر و حفاری قرار گرفت.
وی با اشاره به اجرای طرح ازدیارد برداشت از میدان نفتی سروش توسط دانشگاه سهند ابراز امیدواری کرد با استفاده از متخصصان این دانشگاه در آینده همکاریهای دو جانبه در دیگر بخشها نیز توسعه یابد.
رییس دانشگاه صنعتی سهند هم با تشریح ظرفیتهای این دانشگاه گفت: دانشگاه صنعتی سهند از همان ابتدا در کنار انجام وظایف علمی به عنوان دانشگاه نسل اول، اقدامات پژوهش‌های کاربردی زیادی را برای عمل به رسالتش انجام داده است.
دکتر قره باغی با اشاره به اجرای بیش از ۴۰۰ طرح تحقیقاتی در این دانشگاه، افزود: انجام طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی در این دانشگاه صرفا وابسته به بودجه دولتی نبوده و برای اولین بار به ایجاد مراکز تحقیقاتی تقاضا محور و نوع دوم بر اساس اخذ طرح‌های تحقیقاتی و اخذ اعتبار از خارج از دانشگاه، توجه شده است.
دکتر طباطبایی‌نژاد رییس دانشکده مهندسی نفت و گاز دانشگاه صنعتی سهند هم به معرفی اجمالی این دانشکده و توانمندی‌های آن، پرداخت و گفت: وزارت نفت دانشگاه صنعتی سهند را به دلیل وجود تجهیزات و پژوهشکده نفت و گاز به عنوان یکی از ۹ دانشکده حاضر در طرح‌های مطالعاتی میدان محور، انتخاب کرد و اولین قرارداد به در زمینه انجام کلیه مطالعات پژوهشی میدان نفتی سروش برای افزایش برداشت در سال ۹۳ با دانشگاه منعقد شد و اولین و دومین بسته کاری تا سال ۹۶ به طور کامل به اتمام رسید و تلاش داریم تا بسته‌ی چهارم، را شروع کنیم.
به گفته وِی، با اجرای طرح ازدیارد برداشت از میدان نفتی سروش ، پیش بینی می شود میزان برداشت نفت از این میدان 6 تا 10 درصد افزایش یابد.
میدان نفتی سروش واقع در حوزه ی خلیج فارس، یکی از میادین بزرگ کشور به شمار می رود که بهره برداری از آن تحت مدیریت شرکت نفت فلات قاره ایران می باشد. ضمائم
  (64 KB)

 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی:  پنجشنبه  1401/02/29

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است