سه شنبه، 8 مهر 1399 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
لینک های مفید
نشریات
l 
 

Skip Navigation Links
صفحه نخست
مدیریتExpand مدیریت
دانشکده هاExpand دانشکده ها
اداراتExpand ادارات
مراکز پژوهشیExpand مراکز پژوهشی
کتابخانه مرکزی
نهاد نمایندگی رهبری
اطلاعیه هاExpand اطلاعیه ها
اخبارExpand اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
     
انعقاد قرارداد طراحی و ساخت چهارمین پکیج رفع آلودگی هوا ی شهر بناب و اولین پکیج رفع آلودگی هوای شهر میانه توسط دکتر سیروس ابراهیمی

 تاريخ: 17/02/99

به گزارش روابط عمومی  دانشگاه صنعتی سهند، پیرو اجرای موفقیت آمیز سه واحد پیشرفته احداث شده قبلی حذف بیولوژیکی بو از ایستگاه های پمپاژ شهر بناب، که توسط شرکت دانش بنیان طلوع گستر زیست فناور به سرپرستی آقای دکتر ابراهیمی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی سهند طراحی و احداث گردیده بود، قرار داد چهارمین  واحد نیز جهت ساخت و نصب در آخرین ایستگاه پمپاژ درون شهری شهر بناب توسط شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی منعقد شد. با نصب چهارمین واحد مشکل آلودگی شهر بناب بواسطه ایستگاه های پمپاز بطور کامل برطرف می شود.
در ضمن قرار داد اولین  واحد نیز جهت نصب در ایستگاه پمپاژ درون شهری شهر میانه منعقد شد.
دکتر ابراهیمی اعلام کردند  واحدهای نصب شده بر اساس آخرین پیشرفته ها در زمینه حذف گازهای آلاینده با روش های بیوتکنولوژی بوده و الگو بر داری شده از نمونه مشابه خارجی هست که در انحصار یک شرکت آلمانی بوده و در فاصله بسیار اندک پس از تجاری سازی این فرایند در بازارهای جهانی دانش فنی این تکنولوژی در ایران توسط تیم ایشان بومی سازی شده است. علاوه بر پیشرفته بودن این فرایند، هزینه اجرای پکیج های طراحی شده  دو تا ده درصد طرح های پیشنهادی توسط سایر شرکت ها می باشد.
دکتر ابراهیمی اعلام نمودند هم اکنون تکنولوزی حذف بوهای نامطبوع از کلیه منابع شهری و صنعتی موجود بوده و دلیلی برای عدم اقدام موثر در برطرف کردن آنها نیست ولی متاسفانه علیرغم گذشت بیش از چهار سال از دستیابی به این تکنولوژی هنوز اقدام شایسته ای از استفاده از این تکنولوژی و یا در حالت کلی تکنولوژی های دیگردر حذف آلودگی ها نشده است.
دکتر ابراهیمی از مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی که بستر مناسب برای خدمت ایشان به مردم منطقه را ایجاد کرده اند تشکر و اظهار امیدواری کردند با استفاده گسترده از این دانش فنی ایجاد شده بزودی مشکلات بوی نامطبوع در شهرهای مختلف استان و کشور در آینده نزدیک حل گردد. امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است