جمعه، 15 اسفند 1399 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
لینک های مفید
l 
 

Skip Navigation Links
صفحه نخست
مدیریتExpand مدیریت
دانشکده هاExpand دانشکده ها
اداراتExpand ادارات
مراکز پژوهشیExpand مراکز پژوهشی
کتابخانه مرکزی
نهاد نمایندگی رهبری
اطلاعیه هاExpand اطلاعیه ها
اخبارExpand اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
     
ارزیابی واحد آزمایشگاهی کریستالیزاسیون انجمادی یوتکتیک و ارائه دوره آموزشی در شرکت اسپانیایی توسط دکتر سیروس ابراهیمی

 تاريخ: 01/10/98

بنابرگزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، دکتر سیروس ابراهیمی  عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی سهند پس از نصب  و راه اندازی  واحد آزمایشگاهی کریستالیزاسیون انجمادی یوتکتیک در شرکت Indusrtia Quimica del Ebro (IQE)   اسپانیا، دوره آموزشی دو روزه ی راهبری این فناوری را برای تعدادی از نیروهای تحقیق و توسعه  دو شرکت   اسپانیایی IQE      و  Eurecat Manresa  ،  در محل شرکت IQE  واقع در شهر ساراگوسای اسپانیا برگزار کردند.
دکتر ابراهیمی اعلام کردند در قالب یک پروژه اروپایی با همکاری بیست و دو مرکز صنعتی و دانشگاهی اروپایی قرار است فناوری های مختلف تصفیه آب و نحوه انتگراسیون این فناوری ها با هدف بازیابی صد درصدی املاح آب (بخصوص به صفر رساندن  آب ریجکت فرایندهای اسمز معکوس) در محل چندین صنعت برروی پساب های این صنایع مورد آزمایش و بررسی قرار گیرند.
فناوری های مورد نظر نظیر اسمز معکوس، نانو فیلتراسیون، تعویض کنند یونی، تبخیر کننده، الکترودیالیز، اکسیداسیون پیشرفته و کریستالیزاسیون انجمادی، در چهار آرایش و پایلوت مختلف  درصنایع چهار کشور مختلف مورد بررسی قرار خواهند گرفت.  صنایع  محل نصب پایلوت ها عبارتند از شرکت تصفیه آب هلند، کارخانه تولید سیلیکات اسپانیا، معدن ذغال سنگ لهستان و صنایع نساجی ترکیه.
روش کریستالیزاسیون انجمادی یوتکتیک که پتانسیل بالایی در بازیابی صدرصدی آب و املاح آب های با سختی بالا را دارد یکی از روش های برگزیده است که قرار است در قالب این پروژه تحقیقاتی، مورد ارزیابی قرار گیرد.
طرح و راه اندازی واحد آزمایشگاهی، پایلوت و همچنین آموزش فناوری کریستالیزاسیون انجمادی و نهایتاً بررسی نتایج بدست آمده در چندین صنعت مختلف اروپایی به عهده دکتر ابراهیمی گذاشته شده است.
دکتر ابراهیمی اعلام کردند نتایج اولیه آزمایشات بر روی پساب معدن ذغال سنگ لهستان و کارخانه تولید سیلیکات اسپانیا بسیار موفقیت آمیز بوده و واحد پایلوت در حال ساخت این فناوری در طی سه ماه آینده آماده  شده و برای ارزیابی  در یکی دیگراز صنایع اروپایی نصب خواهد شد. دکتر ابراهیمی اعلام کردند در واحد پایلوت طراحی شده تصمیم دارند بخشی  از تجهیزات را از ایران و صنعتگران استان زنجان  تهیه نمایند.
ایشان اظهار امیدواری کردند بتوانند در آینده از تجارب و نتایج موفقیت آمیز این طرح ها  در حل مشکلات آب صنایع کشورمان نیز استفاده نمایند. دکتر ابراهیمی اعلام کردند کلیه صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی و سایر صنایع و معادن که معضل پساب های با سختی آب بالا دارند (مثل آب ریجکت فرایند اسمز معکوس) و یا تمایل به بازیافت املاح با غظت های بالا از آب دارند می توانند  با ارسال صورت تجزیه پساب مورد نظر از راهکار پیشنهادی ایشان بهره مند شوند.

 
 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است