جمعه، 3 اردیبهشت 1400 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
لینک های مفید
l 
 

Skip Navigation Links
صفحه نخست
مدیریتExpand مدیریت
دانشکده هاExpand دانشکده ها
اداراتExpand ادارات
مراکز پژوهشیExpand مراکز پژوهشی
کتابخانه مرکزی
نهاد نمایندگی رهبری
اطلاعیه هاExpand اطلاعیه ها
اخبارExpand اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
     
امضای قرارداد مطالعات اکتشاف نفت در شمال غرب کشور فیمابین مدیریت اکتشاف نفت و دانشگاههای صنعتی سهند و تبریز

 تاريخ: 23/09/98

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، طی مراسمی در محل بیت نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و با حضور مدیران و معاونان مدیریت اکتشاف نفت، رییس و معاون پژوهشی دانشگاههای صنعتی سهند و تبریز در روز پنج شنبه مورخ 21/09/1398 برگزار گردید دو قرارداد اجرایی بین این دانشگاهها و مدیریت اکتشاف نفت شرکت ملی نفت ایران امضا گردید. طی این پروژه ها قرار است مطالعات اولیه اکتشاف نفت و گاز در شمال غرب کشور انجام گیرد.
در این مراسم، آقای مهندس سید صالح هندی، مدیر مدیریت اکتشاف نفت با اشاره به نقش دانشگاههای نسل سوم در توسعه و شکوفایی کشور و منطقه، و با اشاره به نظر وزیر محترم نفت به استفاده از توامندیهای منطقه ای، این دو پروژه را معرفی نمودند. ایشان اشاره کردند با توجه به ظرفیت های پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه و... در منطقه شمال کشور، کشف و تولید نفت و گاز به صورت مستقیم در این منطقه، می تواند منجر به کاهش هزینه های حمل و نقل و همچنین توسعه منطقه گردد. مدیر مدیریت اکتشاف نفت با اشاره به ظرفیتها و توامندیهای دانشگاههای صنعتی سهند و تبریز در اجرای پروژه های متعدد، اظهار امیدواری کردند که با اجرای موفق این پروژه ها، فازهای عملیاتی بعدی نیز با همکاری این دانشگاهها انجام گیرد.
دکتر قره باغی، رییس دانشگاه صنعتی سهند، با اشاره به روند مثبت ارتباط دانشگاه و صنعت نفت، بر شعار ما میتوانیم تاکید داشتند و اظهار نمودند که با اجرای قرارداهای کاربردی در سطح استان و کشور، کاهش وابستگی به کشورهای خارجی کاهش خواهد یافت.
دکتر مجیدی، رییس دانشگاه تبریز، با اشاره به عدم اعتماد مسئولان و صنایع به دانشگاهها در گذشته، اظهار امیدواری کردند که حمایت از نخبگان دانشگاهی می تواند قدمهای جهشی خصوصا در دانشگاههای نسل سوم به همراه داشته باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان اجرای این نوع پروژه ها را در راستای گام دوم انقلاب دانستند و اظهار نمودند که اعتماد صنعت به دانشگاهها و ارتباط مستقیم در پروژه های اجرایی میتواند منجر به انجام پژوهش های کاربردی و مفید در سطح منطقه و کشور باشد.  
مدیریت پروژه اول با دانشگاه صنعتی سهند خواهد بود. مجری پروژه مطالعات اولیه اکتشاف نفت در شمال غرب کشور،  دکتر رضا فلاحت، اظهار کردند که در طول این پروژه، ساختارها و حوضه های مناسب تجمع نفت و گاز شناسایی و همچنین تاثیر گسلها و گنبد های نمکی در شکل گیری این حوضه ها اقدام خواهد شد. نتایج این پروژه می تواند در مطالعات زلزله خیزی منطقه شمال غرب کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد.
 

 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است