دانشگاه صنعتی سهند - اخبار

 مراسم معنوی اعتکاف در دانشگاه صنعتی سهند تبریز + تصاویر

 تاريخ: 07/02/95

 

همزمان با فرا رسیدن ماه مغفرت الهی ،ماه رجب المرجب مراسم معنوی اعتکاف با شرکت دانشجویان در مسجد دانشگاه صنعتی سهند تبریز برگزار شد.
 این مراسم با حضور 80 نفر از دانشجویان از 13 رجب تا 15 رجب به مدت سه روز با اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی ‌‌‌برگزار گردید.
 در سه روز اعتکاف شرکت کنندگان از سخنرانی حجج اسلام جناب آقای منیب راد امام جمعه محترم شهر سهند و جناب آقای صدر کریمی از اساتید حوزه و جناب آقای شیروانی از مبلغین حوزه قم بهره مند شدند. از دیگر برنامه های این مراسم تشکیل حلقه های معرفتی توسط حجت الاسلام شیروانی و حجت الاسلام اسماعیل لو بود .
به مناسبت همزمانی سالروز میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و رحلت حضرت زینب(س) با ایام اعتکاف توسط سخنرانان مراسم در مناقب و فضائل اهل بیت عصمت سخنانی ایراد شد و ذاکرین اهل بیت هم برنامه هایی مذهبی مناسب این ایام را اجرا نمودند. در سومین روز اعتکاف نیز اعمال عبادی ام داوود با شور و حال معنوی خاص در مسجد برگزار شد.
لازم به ذکر است که اعتکاف دانشجویی خواهران دانشگاه صنعتی سهند تبریز که  15 نفر از دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشند در مسجد رسوالله دانشگاه علوم پزشکی تبریز حضور یافتند و از مراسماتی از قبیل سخنرانی ، حلقه های معرفت ، جزء خوانی و ادعیه که تدارک دیده شده بود استفاده کردند.
طی مسابقه ای که در مراسمات مذهبی و فرهنگی اعتکاف  برگزار گردید یکی از دانشجویان معتکف دانشگاه برنده مسابقه شده و از هدیه سفر به مشهد مقدس بهره مند شدند.


 


 درج در سايت توسط : روابط عمومی