دانشگاه صنعتی سهند - اخبار

 بیانیه دانشگاه صنعتی سهند به مناسبت یوم الله 13 آبان 1400

 تاريخ: 12/08/00

 

بیانیه دانشگاه صنعتی سهند به مناسبت یوم الله 13 آبان 1400سیزدهم آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگی زرین و مقطعی حساس و مناسبتی پرخاطره است. یوم ا... 13 آبان یادآور سه حماسه عظیم تاریخ انقلاب اسلامی است؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در برگیرنده سه واقعه سرنوشت ساز و تاریخی در صحیفه خاطرات و افتخارات ملت سربلند ایران است. تبعید معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، یورش وحشیانه مأموران رژیم پهلوی به تظاهرات دانش آموزان در 13 آبان 1357، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 1358 سه رخداد بزرگی که وجه مشترک همه آن‌ها؛  ویژگی " استکبارستیزی، استقلال طلبی و آزادی خواهی" ملت مبارز و غیور  ایران اسلامی است.
 
تهدید، ارعاب، توطئه، ترور، کودتا، اختلاف‌افکنی داخلی، دخالت های مستقیم و غیرمستقیم سیاسی و نظامی در منطقه، تهاجم فرهنگی و تحریم  اقتصادی علیه مردم منطقه غرب آسیا و جهان، فهرست کوتاهی از لیست بالابلند جنایات استکبار به سرکردگی آمریکا است. تحولات سالیان اخیر در منطقه غرب آسیا که در قالب حمایت از دیکتاتورهای دست نشانده و از طریق حمایت‌های مستقیم نظامی، راه اندازی جنگ‌های نیابتی و ایجاد اختلاف‌های قومی و مذهبی بین دولت های مسلمان، نشان می‌دهد که رژیم ایالت های متحده آمریکا به‌معنی واقعی کلمه شیطان بزرگ بوده  و خلقیات استکباری خود را حفظ نموده و به دنبال به ذلت کشاندن ملت‌ها و مردم آزاده جهان است.
در این بین آنچه که بسیار ضروری می نماید، حفظ وحدت و انسجام در مقابل دشمنان قسم خورده، برملا کردن هویت استکباری و جنایتکاری آمریکا به خصوص برای نسل جوان امروزی و بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود برای ترویج کلمه حق و آگاهی هرچه بیشتر ملت های آزادی خواه در سرتاسر جهان می‌باشد.
ما دانشگاهیان دانشگاه صنعتی سهند ضمن گرامیداشت این مناسبت های مهم و تأثیرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمانهای مقدس حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدر، اعلام میداریم که ذره‌ای از آرمانهای والای انقلاب اسلامی در رأس آن استقلال طلبی و استکبار ستیزی کوتاه نیامده و همواره با انسجام و وحدت کلمه حول محور ولایت فقیه به مسیر ترقی و اعتلای کشور ادامه خواهیم داد.
در خاتمه از عموم دانشگاهیان گرامی دعوت می گردد تا در ویژه برنامه گرامیداشت این یوم الله که روز 13 آبان در محوطه سنگفرش مصلی اعظم امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد، شرکت نمایند.
 
 
دانشگاه صنعتی سهند- 1400/08/12

 
 
 


 درج در سايت توسط : روابط عمومی